Hakkımızda

Alanyalı Ahşap olarak bizler;

1940'lı yıllardan beri süregelen çalışma azmimiz ve işletme tecrübelerimizi ,gelişen dünya şartlarına ve standartlarına entegre ederek, tam otomasyonlu makineler ve 100 kişiyi aşan profesyonel ve nitelikli kadromuz ile, ahşabı sadece bir iş olarak değil de adeta bir yaşam biçimi olarak düşünmekte ve bu düşünce doğrultusunda sektörünün lider firması olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışmaktayız. Amacımız ahşabın tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi, vazgeçilmez bir yapı malzemesi olabilirliğini anlatmak ve kanıtlamak.

Firmamız 1998 yılından bu yana, kurucularından olduğumuz Antalya Organize Sanayi (AOSB) de bulunan 40.000m² alana kurulu 8.000m² kapalı üretim tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Alanyalı Ahşap olarak, endüstriyel ahşap sektöründe yapılan Lamine Kiriş üretimi ve Pres Kapı Sereni üretimi ile lideri olduğumuz sektöre yön vermekteyiz. Ahşap uygulamalar ve projeler ile hizmet sektörünün isteklerine cevap vermekte ve ahşabı yapıların içerisine sokmaya çalışmaktayız.Ahşabın ticari yönünün yanı sıra üniversitelerde ve benzeri kurumlarda ileriye dönük projelerin olgunlaşmasına imza atmaya devam etmekteyiz. Bunun yanı sıra son tüketici ürün bazında bahçe mobilyaları ile müşterilerinin hizmetindedir.Özellikle son yıllarda firma ve ürün çeşitlerinin artması, müşteriye geniş seçme imkânı sunmaktadır. Alanyalı Ahşap bu geniş pazarda yer alabilmek için AHŞAP konusunda yetişmiş uzman kadrosuyla müşteri memnuniyetini ilke edinerek üretim yapmaktadır. Genel olarak teknolojiyi bilgi birikimiyle birleştirerek en kaliteli mamulü üretmektedir. Hedefimiz, beton ve çelik malzemenin soğuk yüzü yerine, ahşabın sıcak ve samimi duruşunu sizlerin beğenisine sunmak.

Bunları sağlayabilmek adına;

Makine, ekipman ve fabrika binalarına yatırım yapmanın yanı sıra öncelikle bu maddi değerleri farklılığa dönüştürebilecek insanların eğitimi ve profesyonelliği için efor sarf ediyoruz.

Bu amaçlarla ve işinde uzman profesyonel yönetim kadromuzun çalışmalarıyla hedeflerimizi gerçekleştireceğimizin bilincindeyiz. Bu hedeflerimizde bizlere yol gösterici olan şimdiye kadar yaptıklarımızın yanında, yapacaklarımızdır.

 • Her departmanda işe uygun personel istihdamına sahibiz. Yöntemimiz ise yenilikçi ve profesyonel İK uygulamalarıdır.
 • Personelin kişisel gelişimi amaçlı yazılı, görsel ve uygulamalı işbaşı eğitimleri ile kısa sürede adaptasyon sağlanmasını hedefliyoruz. Her çalışan için her seviyede, eğitim ihtiyaç analizleri ile şekillenen fiili eğitimler veriyoruz.
 • Firma bağlılığı ve çalışma isteği yaratacak pozitif ortamı temin etmek için çaba sarf ediyoruz.
 • Yüksek standartlı hammadde ve yardımcı malzeme tedariği için yurtiçi ve yurtdışı kanallarını sonuna kadar kullanıyoruz.
 • Yüksek standartlı üretim ve imalat hedefi ile hem makine hem organizasyon amaçlı büyük çapta yatırımlar gerçekleştirdik.
 • Üretimin ve sistemin her aşamasında ileri ve geri yönde sorunsuz çalışan bir kalite kontrol sistemi oluşturduk. Bu sistem sayesinde son tüketici memnuniyetini sağlamak için en yüksek standartları uyguluyoruz.

ISO 9001:2015 Kalite, 14001:2015 Çevre, ISO 45001:2018 İş Güvenliği ve FSC Belgelerine sahibiz.

Detay;

 • 8.000 m² kapalı,40.000 m² toplam fabrika alanı
 • Otomasyonlu kereste boylama makine parkuru
 • Otomasyonlu finger-joint ekleme makine parkuru
 • Otomasyonlu hızar-kesim hatları
 • Modernize profil hatları
 • Vakum Emprenye Tesisi
 • Laminasyon pres tesisi

Tüm süreçlerin başlangıcında ve sonucundaki tek amacımız koşulsuz müşteri memnuniyetidir.

Bu sebepten ötürü yapımız hiçbir zaman stabil ve durağan olmayacak. Her gün bir adım ileriyi ve yeniyi hedeflemeyi sürdüreceğiz.

Bunun için gereken gelişimi ve değişimi sağlamak adına durmaksızın ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.


Mustafa ALANYALI

Yönetim Kurulu Başkanı

İLETİŞİM

Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 23.Cd. No: 3 Döşemealtı / ANTALYA / TÜRKİYE

+ 90 242 258 18 58 - alanyali@alanyaliahsap.com.tr

Tüm hakları saklıdır.

© 2024